cz en

Jihlava

Vodní ráj - K moderním sportovištím se řadí areál Vodní ráj v Jihlavě s řadou vodních atrakcí venku i v kryté hale. V kryté části se nachází brouzdaliště pro nejmenší, rekreační bazén s vířivkou, masážními tryskami, perličková lůžka, tobogány, sauna, pára nebo také divoká řeka. Ve venkovní části můžete vyzkoušet například vodní hrad, skluzavky, tobogány, aquadrom. Samozřejmě zde nesmí chybět velké plavecké bazény a brouzdaliště pro nejmenší. K areálu také patří volejbalové hřiště pro plážový volejbal a tenisové kurty.

Zoo - V malebném údolí řeky Jihlávky můžete navštívit jihlavskou Zoo. V pestré krajině vodních ploch, lesů, luk a skal lze vidět exotická zvířata. Jako jediná v republice chová jedovaté hady včetně kober. K vidění jsou nejen kryté pavilony kočkovitých šelem s nejmenším poddruhem tygra ze Sumatry nebo primátů, ale i novější expozice vyder. Jihoamerický pavilon se chlubí nejmodernější technikou simulující tropickou džungli. Dále se zde nachází africká vesnice Matongo. Jednu z chýší obývají lemuři kata. Děti si mohou ve vymezeném prostoru hrát s kozami kamerunskými.

Jihlavské podzemí - Je druhým největším systémem zachovaným pod historickou zástavbou na území naší republiky. Chladný labyrint podzemních chodeb v historickém jádru tvoří 25 kilometrů dlouhý systém s plochou 5 hektarů. 

Vyrobil Tomáš Mička