cz en

Ubytování Tři Studně

Chata se nachází v samém centru Vysočiny,na kraji známé,turisticky vyhlášené obce Tři studně mezi krásnými a hlubokými lesy.

K objektu lze po většinu roku zajet osobním automobilem, je zde možno parkovat. V zimě parkování na cestě po odbočení ze státní silnice, cca 300m od chaty.

Najdete zde místo pro relaxaci i sportovní vyžití- pěší turistika, cyklo turistika, rybníky k projížďkám na loďkách i koupání, závody psích spřežení konané několikrát ročně u hotelu Horník.

Samostatnou kapitolou je podzimní houbaření,na které se sjíždí davy houbařů z blízkého i dalekého okolí. Všichni odjíždějí nadmíru spokojeni, jelikož nabídka zdejších, civilazací nepoškozených a krásných lesů, několikanásobně převyšuje poptávku.

V létě můžete navštívit buď na dohled vzdálený rybník Medlov, nebo rybník Sykovec,od chaty vzdálený cca. 1km. Rybníky nabízí každoročně jedny z nejlepších podmínek ke koupání v rámci celé ČR, navíc rybník Sykovec nově nabízí i sportovní rybaření.

V zimě je možnost jak běžeckého lyžování, tak i sjezdového. Již 200 metrů od chaty můžete vstoupit na denně upravované stopy, o kterých máte denně přehled na http://lyzovani.nmnm.cz/.

Sjezdovka se sedačkovou lanovkou je vzdálena 3km.Kolik je tam zrovna sněhu a zda-li nejsou dlouhé fronty se můžete podívat na http://www.skisnowpark.cz/

Tři Studně: Obec Tři Studně patří do nově vzniklého kraje Vysočina, bývalého okresu Žďár nad Sázavou. Spadá do mikroregionu Novoměstsko. Leží v CHKO Žďárské vrchy. Je vzdálená asi 8 km od Žďáru nad Sázavou a 5 km od Nového Města na Moravě. Při cestě na Tři Studně je nutné překonat poměrně vysoké převýšení, protože obec se nachází v nadmořské výšce asi 723 m nad mořskou hladinou. Tato nadmořská výška určuje drsnější ráz okolní krajiny a řadí tuto vesnici mezi vesnice horské. Podnebí je zde chladnější s nižší průměrnou teplotou. Rozloha obce Tři Studně je 442,71 ha. Obec má nyní asi 101 obyvatel (stav k 1.1.2011).


Zvětšit mapu

Ve Třech Studních se pořádá spousta kulturních akcí, jak v létě tak i v zimě. Určitě stojí za to tuto malou vesničku s tak pestrými možnostmi navštívit. :)

V zimě je také dobré počítat v celé oblasti s možností použití sněhových řetězů.

On-line teploměr Tři Studně
Vyrobil Tomáš Mička